Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (2023)

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (1)

Selles ülevaates vaatleme LG C1-seeria OLED-telerit (OLED65C16LA), mis on varustatud WebOS 6.0, HDMI 2.1 ühenduste ja HDR-iga.

OLED83C14LA LG OLED65C16LA OLED48C14LB OLED55C14LB OLED77C16LA

Viimased paar aastat on C-seeria olnud LG OLED-telerite sarja lipulaev. Kuid nüüd, kui uus Evo paneel on reserveeritudseeria G1ja A1 ja B1 seeriaga on ka odavamaid alternatiive, eks ole näha, kas C1 seeria suudab seda staatust säilitada.

LG OLED65C16LA – tehnilised andmed

Otsides täielikku ülevaadetkõik LG 2021 mudelidoma spetsifikatsioonidega? Või soovite sirvida kõiki teisi2021. aasta telekava.

Mida Televiisor OLED UltraHD
Ekraani suurus 65 tolli (165 cm), rong
ühendused 4x HDMI (4x v2.1 (40 Gbps), ARC/eARC, ALLM, VRR, HFR), 1x optika digitaalne salida, 3x USB, 1x auriculares, 2x antenn, Bluetooth 5.0, WiSA
lisad HDR10, HLG, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, sisseehitatud WiFi (802.11ac), WebOS 6.0, AirPlay 2, USB/DLNA multimeediumipleier, DVB-T2/C/S2, CI+ pesa, Alpha 9 Gen 4 protsessor
mõõtmed 1449 x 862 x 251 mm (sh voto)
Kaal 32,6 kg (alus kaasas)
Tarbimine Vatios SDR 126 (G) / HDR 222 (G)
MSRP 2,499 eurot
(Video) LG C1 2021 4K OLED Smart TV Review | 65"

LG OLED65C16LA – disain

C1-seeria disain on aeglaselt, kuid kindlalt omandamas klassika staatust, see pole praktiliselt muutunud kolm aastat. See on üliõhuke OLED-ekraan, mille allosas on muljetavaldav alumiiniumist keskne poodiumialus.

Meile isiklikult see jalg meeldib, kuid pidage meeles, et see takistab heliriba kasutamist. See tõstab ekraani vaid kolm tolli mööblist kõrgemale, nii et heliriba võib ka osa pildist varjata.

OLED65C16LA teleri tagakülg on üleni valge, väga kaasaegne ja värske. Kui soovite anda oma seadmele ainulaadse paigutuse keset tuba, saate valida galeriirežiimi. Jah, see kuulub G1-le, kuid saate seda kasutada ka teistes LG mudelites, nagu see.

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (4)

LG OLED65C16LA – Ühendused

Ühendused C1 (OLED65C16LA) jaoks on identsed G1 ühendustega. leiad neliHDMI 2.1ALLM, VRR, ARC/eARC, 2K ja 4K HFR-iga ühilduvad pistikud. 40 Gbps ribalaiusest piisab maksimaalse 4K120 10-bitise 4:4:4 töötlemiseks. See on praegu oluline ainult mängijate jaoks.

Kolm neljast HDMI-ühendusest ja üks USB-ühendus on küljel, ülejäänud punkt tahapoole. See võib olla keeruline, kui soovite väga tihedat seinakinnitust. Kõrvaklappide pesa asub seadmel kaugel ja on seetõttu raskesti ligipääsetav.

Teise võimalusena saate juhtmeta kõrvaklappide jaoks kasutada Bluetoothi. Lõpuks pakub LG endiseltWiSA (Wireless Audio and Speaker Association). Praktiline lahendus, kui soovite ruumilist heli ilma kaabliteta. WiSApakkumakasvab aeglaselt, kuid on suhteliselt piiratud. Tähelepanu, WiSA pole saadaval C14 mudelitel, vaid ainult C16 mudelitel.

LG OLED65C16LA – lihtne kasutada

G1 seeria (vt meieanalüüs) ja C1-seeria on kasutuslihtsuse poolest identsed, osaleme G1 ülevaates. WebOS on juba uue versiooni jaoks valmis: vahepeal on 6.0. Ja seekord tehti päris suuri muudatusi. Alustuseks on LG loobumas kontseptsioonist, mille kohaselt liides on vaid lint või kaks ekraani allosas. Uus avaekraan võtab enda alla kogu ekraani ja kaldub nüüd rohkem Android TV ülaosa poole. Erinevad lindid sisaldavad erinevatelt pakkujatelt pärit sisu.

Olime vana liidese fännid, nii et see nõuab veidi harjumist. Ülaosast leiame ilmateavet, näpunäiteid ja otsinguploki. See rida võtab ekraanist juba üsna vähe, umbes kolmandiku, mis tundub mõttetu ruumiraiskamisena. Kõik rakendused on loetletud allpool.

Kolmas rida sisaldab Start-paneeli, kõiki ühendusi ja muid ressursse, näiteks võrguservereid. Neljas rida sisaldab telekanaleid, mida regulaarselt vaatate. Lõpuks on sisusoovitused kolmest rakendusest: Amazon Prime, Rakuten TV ja YouTube. Kui te neid rakendusi ei kasuta, on ka need read raisatud ruum. Samuti ei ole praegu võimalik muuta, millised rakendused pakuvad soovitusi, näiteks Netflixi, Disney+ või Apple TV jaoks. Järeldus: praegu näeme liideses palju raisatud ruumi ja kohandamise puudumist.

Otsingufunktsioon tundub meile paljulubav. Otsisime "Charlize" lootuses leida materjali Charlize Theroniga ja saime tõepoolest tulemusi Netflixist, YouTube'ist ja Disney+'st (viimasest kahtlemata, sest otsingufunktsioon annab meile ka Charlie).

Lõpuks on ka seadete menüüd täielikult ümber tehtud. Erilist tähelepanu on pööratud korraldusele ja seaded on nüüd paremini rühmitatud, näiteks on kõigil heleduse, värvi ja teravuse seadetel oma alammenüü. Oleme seda lähenemist varem näinud (Sonys) ja see meeldib meile. Vahel on seaded alammenüüdes liiga sügaval, aga lõppkokkuvõttes see tavavaataja kombel ei häiri.

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (9)

Loe ka

näpunäiteid ja nõuandeid Pilt led lcd Telerid gaasivastased Tarkvara 14. aprill 2021

Kõik, mida pead teadma LG WebOS 6.0 kohta: näpunäited ja soovitused

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (10)

Pult

Magic Remote'i uus kuju on pisut ristkülikukujulisem kui eelmiste aastate ümar kuju. Käes on endiselt hea tunne, kuid vajutatud klahvid nõuavad tugevat survet ja tunduvad kriipivad.

Paigutus on ok, mõned klahvid on muutunud, kuid see ei mõjuta kasutusmugavust. Praktiline ja värske on voogedastusteenuste suurimad võtmed. Nüüd on neid neli: Netflix, Prime Video, Rakuten TV ja selle aasta uus Disney+. Samuti leiate nüüd kolm klahvi häälsuhtluseks: üldine mikrofoni klahv, üks Google'i assistendi jaoks ja üks Amazon Alexa jaoks. See võib olla liiga hea. Me ei ole uue puldiga rahul, kuid ümberkujundusega ootasime midagi enamat ja paremat.

Kaugjuhtimispuldil olev NFC-silt muudab nutitelefoni ühendamise teleriga väga lihtsaks, näiteks selleks, et kuulata nutitelefonis teleri heli või vaadata telerist nutitelefonist meediat.

funktsioonid

C1-seeria (OLED65C16LA) on varustatud ühe TV-tuuneriga digitaaltelevisiooni jaoks (DVB-T2/C/S2) ja CI+ pesaga. Teist kanalit ei ole võimalik samal ajal vaadata ja salvestada. Meie jaoks on C1 endiselt tippmudelite kategoorias, siin oleks sobinud topelttuuner.

Saate kasutada Apple Airplay 2 ja voogesitada YouTube'i videoid Google Cast'i kaudu. Meediapleier on korras, see toetab subtiitreid ja HDR-i, kuid teler ei toeta enam DTS-i. Seetõttu ei saa te DTS-i eARC-i kaudu edastada, mis on keeruline kõrvalmõju. LG ThinQ AI pakub ulatuslikku häälkäskluste loendit.

(Video) LG C1 OLED TV (2021) Unboxing, Setup & Picture Settings

LG OLED65C16LA – pilditöötlus

C1 on varustatud sama Alpha9 gen4 protsessoriga nagu G1. Seetõttu on tulemused peaaegu identsed. Täiustatud deinterlacing eemaldab enamiku kammi- või sammuefekte. See on suur eelis otse-TV jaoks, mis sageli eetris on endiselt 1080i. Protsessor eemaldab sujuvalt juhusliku müra ka kõige madalamate seadistuste korral. Tihendusmüra (blokeeriv) on äärmuslikel juhtudel siiski veidi nähtav. Jätke mõlemad sätted madalaimale seadistusele. Täiustus tagab kaunid ja detailsed pildid. Värviribade loomine tumedate gradientide korral on protsessori jaoks endiselt keeruline ülesanne. Kõige raskemates katsestseenides pidime piiratud tulemuste saamiseks valima kõrgeima seadistuse. Vaatamata väikestele punktidele, kus seda saab täiustada, annab protsessor suurepäraseid tulemusi.

Spetsiifilise filmiliku välimuse saamiseks soovitame filmi vaatamise ajal määrata Trumotioni olekuks „Cinematic Motion”. Liikumise interpolatsiooni algoritm seab analüüsi põhjal esikohale originaalpildid, et vältida pildivigu või liigset seebiooperi efekti. Sujuvama kogemuse saamiseks võite valida „Looduslik” või isegi „Pehme”. Viimane tekitab endiselt aeg-ajalt pildivigu, kuid jõudlus on selgelt paranenud.

Samuti "OLED Motion Pro" (täpsemaltsiin), OLED-i musta raami sisestamise tehnikat (mis onBFI), on optimeeritud. Algoritm peab nüüd tumedaid stseene paremaks, nii et väike heleduse kadu pole märkimisväärne. Mängude ja spordi jaoks on madalaimad või isegi keskmised seaded hea valik, kui soovite tõesti maksimaalset detaili.

põhiseaded

Meie artiklis selle kohtatelerit professionaalselt kalibreerimaparimate pildiseadete hankimise võimaluste kohta saate lugeda professionaalilt. Kui soovite ise alustada, võtke meiega ühendustnäpunäiteid ja nippeÜle. Siit leiate selgituse olulisemate pildiseadete kohta ja näpunäiteid teleri seadistamiseks.

ÜldiseltTäpsem seadistusTäpsem seadistus
Pildirežiim: kino
Kuvasuhte säte: Originaal / Skannimine: Sees
Energiasääst: väljas
Sära:

OLED piksli heledus: 80
Kontrastsus: 85
ekraani heledus: 50
Automaatne dünaamiline kontrast: väljas
Maksimaalne heledus: väljas
Rango: 2,2 / BT.1886
Musta tase: Automaatne
Motion Eye Care: Unity

Cor:

Värvi sügavus: 50
Varjundid: 0
Värvigamma: automaatne
Valge tasakaalu värvitemperatuur: soe50

Pureza:

Teravus: 10
Super eraldusvõime: madal
müra vähendamine: madal
MPEG-müra vähendamine: madal
Sujuv gradatsioon: madal-keskmine
Kinoekraan: sees
TruMotion: Cinematic või User (eemaldus: 6–8, hägususe eemaldamine: 10 com OLED Motion Pro: Bajo)

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (12)

LG OLED65C16LA – pildikvaliteet

C1-seeria ja G1-seeria pikslite püüdmises pole nähtavat erinevust ning spektrogramm osutab ka sellele, et mõlemad telerid on varustatud sama paneeliga. LG on aga korduvalt rõhutanud, et 'evo paneeli' suurem heledus on tegeliku OLED-paneeli ja protsessori kombinatsioon.

Ekraanil on teravate piltide hea ühtlus. Tumemates toonides on sellel üleval vasakul ja paremal veidi tume laik ning mõned vertikaalsed triibud on väga diskreetsed. See oli nähtav ainult testpiltidel, tavapiltidel ei tuvastatav.

Ülima kinoelamuse jaoksmoefilmide tegija, mitte rohkem kui kinopildi režiim, kuid kogu pilditöötlus (müra vähendamine, TruMotion) on keelatud, väga madal heledus (antud juhul 80 niti) ja BT.1886 gammakõver. See on hea võimalus varjutuste vaatamiseks. Üldisemaks kasutamiseks soovitame siiski Cinema pildirežiimi, mille heledus on suurem ja gamma väärtus 2,2 heledamate kesktoonidega.

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Sarnaselt G1-le on ka C1 (OLED65C16LA) erakordselt hästi kalibreeritud. Värvitemperatuur on väga soe, kuna liiga palju punast ja liiga vähe sinist, kuid viga on nii väike, et ilma viiteta ei märka seda. Seade pakub häid musti detaile, kuid peidab mõned tumedamad toonid arvatavasti närbumise abil, kuid see on ilma viiteta vaevu märgatav. Värvide taasesitus oli igas mõttes suurepärane. Samuti leidsime, et saame C1 SDR-is maksimaalselt 215 niti täiesti valgel väljal. See on üsna ebatavaline, näiteks HDR-is on maksimum vaid 147 niti. Selle võis põhjustada hiljutine püsivara värskendus. Selle tulemuse saavutasime kinopildi režiimis, kus OLED-pikslite heledus oli seatud väärtusele 100 ja maksimaalne heledus on välja lülitatud või täis.

LG OLED65C16LA – HDR

LG toetab HDR10, HLG ja Dolby Vision IQ. HDR10+ puudumine on endiselt häbiväärne, kuid me ei pea seda enam puuduseks. Samal ajal on tung Dolby Visioni poole märkimisväärselt suurenenud.

Tõehetk: kas C1 on vähem särav kui G1? Vastus on jah, kuid erinevus on suhteliselt väike. Täpsemalt saavutasime 780 niti 10% aknas, kus saavutasime G1-ga 792 niti. Erinevus on suurim täiesti valgel väljal, kus C1 kiirus on 147 niti ja G1 164 niti. Seega oli G1 maksimaalselt 12% heledam ja see erinevus on peamiselt suuremates testimustrites. Me ei näe olulist erinevust värvigammas. C1 pakub 97% DCI-P3 ja 71% Rec2020.

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

(Video) LG C1 OLED Full Review - The best TV of 2021?

Võite juba kahtlustada, mille tulemuseks on eriti kaunid HDR-pildid. Testisime Cinema pildi eelseadistust, mis andis eeskujuliku kalibreerimise. Heledus vastab rangelt PQ kõverale ja austab metaandmeid. Seetõttu on kõik valged detailid nähtavad.

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Pealkiri:Kuidas neid meetmeid tõlgendada?

Värvi taasesitus on suurepärane. Soovitame HDR10 sisu jaoks kasutada sätet „Dünaamiline toonimine”. Teler imiteerib HDR10+, analüüsides signaali reaalajas. See on eriti soovitatav väga suure heledusega sisu puhul ja kuna me ei näe tegelikke varjukülgi, kasutaksime seda alati. Muidugi muutub pilt veidi tumedamaks, kuid väga heledates stseenides saate valgeid detaile ja üldiselt ka veidi kontrasti.

LG C1 on varustatud Dolby Vision IQ-ga, nii et teler võtab tumedates stseenides pildi täiustamiseks arvesse ümbritseva valgusega. Sarnase efekti saate saavutada ka muu HDR-sisuga funktsiooniga "AI Brightness". Samuti on parem jätta see säte sisse, välja arvatud juhul, kui märkate alati hämardamist.

Mängud, peegeldused ja vaatenurgad

Nagu kõigil OLED-ekraanidel, on ka C1-l suurepärane vaatenurk ja tugevad pimestamisvastased omadused. Parimate tulemuste saavutamiseks vältige siiski otsest valgust.

Mängijad leiavad, et C1 on suurepärane kõik-ühes pakett. Mängu optimeerimise pildirežiimis, mille kuvasuhe on seatud väärtusele „Ainult skannimine” ja mängu optimeerija sättega „Vältige sisendi viivitust: võimendus”, mõõtsime sisendi viivituseks vaid 9,7 ms. Nelja HDMI 2.1 ühendusega ei pea te kompromisse tegema. Nad kõik pakuvad ALLM-i ja VRR-i (HDMI VRR, AMD Freesync ja Nvidia GSync). Mängu ulatusliku funktsioonimenüü kaudu saate reguleerida pildikvaliteeti vastavalt oma mängu žanrile või näiteks aktiveerida OLED Motion Pro või täiustada varjude detaile.

Pange tähele, et kui lubate AMD Freesynci, kaotate Dolby Visioni toe. See ei ole väga raske piirang. Kõik uuemad konsoolid toetavad HDMI VRR-i. Võib-olla peavad sellega arvestama ainult AMD-kaardiga arvutimängurid.

Asjaolu, et selline tehnoloogiate kombinatsioon mõnikord valesti läheb, ei tohiks olla üllatus. Kuigi C1 peaks sellega suurepäraselt hakkama saama, teatab Xbox praegu, et suudab Dolby Visionis pakkuda kuni 4K60, kuid mitte 4K120. LG on sellele juba reageerinud ja nad töötavad selle kallal.

„Dolby Visioni funktsioon on praegu testimisel ja LG teeb oma partneritega tihedat koostööd, et peagi oma 2021. aasta OLED-ide funktsioone (sh 4K @ 120Hz) toetada. Täpsemat teavet mudelite kohta jagatakse peagi.

LG OLED65C16LA – helikvaliteet

Võrreldes G1-ga on C1 varustatud veidi vähem võimsa helisüsteemiga. Siiski annab see siiski väga hea heli suhteliselt sooja karakteri ja selge dialoogiga. Filmi heliribad saavad korraliku annuse ruumilist heli, kui valite filmi helirežiimi koos Dolby Atmosega. Sarivõtted viivad bassi jõudluse piirini, eriti helitugevuse suurendamisel. Active AI Acoustic Tuning reguleerib heli vastavalt ruumi akustikale, ainuke nõue on 30-sekundiline protseduur, mille teete ette.

ülevaatusmeeskond

Viivituse mõõtmiseks kasutasime Leo Bodnar Display viivitusmõõturit. Kõigi muude mõõtmiste puhul kasutasime portreeekraanide C6 HDR2000 kolorimeetrit, Xrite i1 Pro spektrofotomeetrit, VideoForge Pro mustrigeneraatorit ja portreeekraanide Calman for Business tarkvara. HDR-i probleemide analüüsimiseks kasutasime HDFury Vertexit. Meie projektsiooniekraan on Elpro Concept Tensile Design koos HD Progressive 1.1 kangaga. Lisateavet meie mõõteseadmete kohta leiatesiin.

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (22)

LG OLED65C16LA – järeldus

Nüüd, kui uus OLED Evo paneel on reserveeritud G1 jaoks, pole C1 pildi jõudluse poolest enam identne tippmudeliga. Kuid praktikas märkasime ainult suhteliselt väikest erinevust, OLED65C16LA kaotab heleduses umbes 10%, eriti väga eredate HDR-piltide puhul. SDR-is ei tundu see isegi meie jaoks midagi muutvat. Seega on miinuste loetelu suhteliselt lühike. Mis puutub WebOS 6.0-sse, siis ootame tulevikus mõningaid kohandamisvõimalusi. Ja igaüks, kes soovib C1-ga heliriba kasutada, peaks arvestama, et seade asub kõrgel mööbli kohal ja keskmine jalg võib seda takistada.

Peale selle on ainult head uudised. LG pakub suurepärast pilditöötlust. Selle varasemate aastate häid tulemusi on uuel Alpha9 Gen4 protsessoril mitmete väikeste täiustustega veelgi täiustatud. Täiustatud liikumise interpolatsioon oli eriti hinnatud, ekraan võib nüüd anda teie filmidele kauni kinematograafilise ilme ilma tüütute kõrvalmõjudeta. OLED-ekraan tagab kaunid värvid, sügava kontrasti ja suurepärase varjudetaili, kust võivad kaduda vaid kõige tumedamad toonid. Ja nagu juba mainitud, on heledus suurepärane, vaatamata sellele, et see pole OLED evo ekraan. Mängijad võivad loota ühele kõige ulatuslikumale saadaolevale funktsioonikomplektile.

Sarnaselt G1-le on ka C1 eelkäija turuletulekuhinnaga võrreldes märkimisväärselt agressiivse hinnaga. Aga ka temasuguse konkurendi vastuSony a80jLG sobib. Seade pakub suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet ja on seega ostunõuanne.

9.5

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (23)

Arvustus: LG OLED65C16LA (C1-seeria) oled teler (24)

Kohtuotsus
LG OLED65C16LA

kasu

 • Väga hea pilditöötlus.
 • Täiustatud liikumise interpolatsioon
 • Suurepärane must reproduktsioon paljude varjudetailidega
 • Suurepärased HDR-pildid
 • HDMI 2.1 kõige laiema funktsiooniga
 • Suurepärane heli, sealhulgas Dolby Atmos

negatiivsed

 • WebOS 6.0 liidest on vaevalt kohandatav
 • Telerikapis oleva heliribaga on keeruline kombineerida
(Video) LG C1 Oled TV | Unboxing & Set Up | Tips & Demo for Latest 2021 Model plus

KohtuotsusLG OLED65C16LA

Nüüd, kui uus OLED Evo paneel on reserveeritud G1 jaoks, pole C1 pildi jõudluse poolest enam identne tippmudeliga. Kuid praktikas märkasime ainult suhteliselt väikest erinevust, C1 kaotab heleduses umbes 10%, eriti väga eredate HDR-piltide puhul. SDR-is ei tundu see isegi meie jaoks midagi muutvat. Seega on miinuste loetelu suhteliselt lühike. Mis puutub WebOS 6.0-sse, siis ootame tulevikus mõningaid kohandamisvõimalusi. Ja igaüks, kes soovib C1-ga heliriba kasutada, peaks arvestama, et seade asub kõrgel mööbli kohal ja keskmine jalg võib seda takistada.

Peale selle on ainult head uudised. LG pakub suurepärast pilditöötlust. Selle varasemate aastate häid tulemusi on uuel Alpha9 Gen4 protsessoril mitmete väikeste täiustustega veelgi täiustatud. Täiustatud liikumise interpolatsioon oli eriti hinnatud, ekraan võib nüüd anda teie filmidele kauni kinematograafilise ilme ilma tüütute kõrvalmõjudeta. OLED-ekraan tagab kaunid värvid, sügava kontrasti ja suurepärase varjudetaili, kust võivad kaduda vaid kõige tumedamad toonid. Ja nagu juba mainitud, on heledus suurepärane, vaatamata sellele, et see pole OLED evo ekraan. Mängijad võivad loota ühele kõige ulatuslikumale saadaolevale funktsioonikomplektile.

Sarnaselt G1-le on ka C1 eelkäija turuletulekuhinnaga võrreldes märkimisväärselt agressiivse hinnaga. Kuid LG paistab silma ka konkurendist nagu Sony A80J. Seade pakub suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet ja on seega ostunõuanne.

HinnavõrdlusLG OLED65C16LA

Kommentaarid(19)

FAQs

Is an LG OLED C1 worth the money? ›

It wowed us with its vibrant picture, smart webOS interface and high-end gaming features. Both the 48-inch and 65-inch versions achieved five stars in our tests. In short, the C1 is a consistently-brilliant OLED TV.

Is it worth buying LG C1 over CX? ›

The LG C1 is—technically speaking—a better TV than the LG CX. It focuses more on gaming than its predecessor, as its Game Optimizer puts a bigger spotlight on the TV's various hardware and software enhancements.

Is the LG C1 a high end TV? ›

In fact, the C1 is rare among high-end TVs in that all four of its HDMI ports support 4K/120 -- great for hard-core gamers with multiple next-gen devices. The selection of connections is otherwise top-notch, though it no longer supports analog component video.
...
Key features.
Display technologyOLED
RemoteMotion
4 more rows
Aug 26, 2021

Is the LG C1 any good? ›

The LG C1 OLED is a superb TV, and in many respects, it's close to perfect. The picture quality is fantastic. The gaming performance and features are second to none.

What is the downside to OLED? ›

OLED TVs Are Susceptible to Burn-Ins

This occurs due to uneven degradation of pixels over a long period. The individual pixels that turn on to display static images on your TV degrade faster than the pixels surrounding them. This image retention is permanent, and you'll notice it the most when your screen is white.

Is there a better TV than LG C1? ›

The LG C2 OLED is slightly better than the LG C1 OLED, although the performance of the two is quite similar. The C2 is a bit brighter, especially in SDR and when displaying small, bright highlights in HDR.

Is the LG C1 still worth it in 2022? ›

The C1 OLED is one of the best TVs we've seen in 2021, and a very good option for a cheaper OLED in 2022.

How long should the LG C1 OLED last? ›

Ever since OLED was a research project, the lifespan of the organic material has been debated. There is no reason to worry, says LG. The latest generation of OLED TVs now has a lifespan of 100,000 hours, according to a report by Korea Times.

What is the lifespan of an LG C1 OLED TV? ›

Lifespan of an OLED TV is supposedly pretty good - at least 6–8 years. I would put moderate use as 4–6 hours of TV daily, or maybe 8 max. If one is watching more, then I will say - folks please get a little more life.

Which is better OLED or Qled? ›

OLED has better contrast and black level

QLED/LCD TVs, even the best ones with the most effective full-array local dimming, let some light through, leading to more washed-out, grayer black levels and blooming around bright sections.

Do OLED TVs burn in? ›

OLED TVs have great picture quality; however, there are concerns about their long-term performance due to the possibility of permanent image retention, commonly referred to as burn-in. Our previous 20 hours per day burn-in test ran for a little over two years, and the OLED TV has permanent image retention.

Are OLED TVs worth it? ›

If you want the best-looking TV image that money can buy, choose an OLED TV. Thanks to a panel design that's fundamentally different from LCD TVs, OLED TVs naturally produce perfectly inky black levels, highly saturated colors, smooth motion, and superior viewing angles.

Does LG OLED C1 have burn in issues? ›

Now OLED TVS or even phone displays with OLED screen can suffer from burn in. Let's say you keep the TV on all the time with the same menus on the screen. After some months or years you will start to see a slight shadow where the image is burned into the display.

How fragile is LG C1? ›

One thing to keep in mind with this TV is that it is fragile. OLEDs, in general, are more susceptible to damage than any other type of television because they are so thin and they can't be gripped or held from anywhere except the bottom and back because of it.

Is LG C1 good for dark room? ›

The LG C1 OLED is much better than the TCL 6 Series/R646 2021 QLED. The LG has a near-infinite contrast ratio, resulting in deep inky blacks in a dark room with no distracting blooming around bright objects. The LG also has much better motion handling than the TCL because it has a near-instantaneous response time.

Is OLED worse for eyes? ›

OLEDs are true emissive components that produce light on their own and do not require a light source. Meaning they produce a light that's more natural and less harsh on your eyes. OLED TVs also provide excellent color and contrast because they do not use light from other sources to display colors, as LCD/LED TVs do.

Is OLED better than 4K? ›

In looking at standard 4K LED TVs vs 4K OLED TVs, both offer great viewing experiences and improvements over 1080p. But LG OLED technology will truly transform your home entertainment experience with superior blacks, cinematic colors and High Dynamic Range with Dolby Vision support.

Is Sony OLED better than LG? ›

The Sony A8H OLED and the LG CX OLED are almost identical in performance. The Sony delivers slightly better picture quality, as it has better gradient handling and a much better color volume.

Are LG OLED TVs better than Samsung? ›

If you prefer a brighter picture, Samsung's QLED sets are the way to go. However, if you want a better contrast ratio (where blacks look black and not gray) and a wider viewing angle, we recommend an OLED TV from LG.

Does LG have better TVs than Samsung? ›

You risk nothing, no matter which TV you pick, as both LG and Samsung offer excellent devices with high image quality, a powerful processor, and Smart TV functionality. However, most buyers prefer the LG brand, as its designs are usually a little more affordable.

What is the difference between LG OLED CX and C1? ›

The LG C1 OLED replaces the LG CX OLED, and overall they're very similar TVs. The biggest differences are that the C1 comes in a larger 83 inch variant, has the newest version of webOS, and includes new 'Game Optimizer' settings, including an input lag boost that reduces input lag by a few milliseconds.

How long do LG TVs last in years? ›

How long does a LG flat screen TV last? The average lifespan of an LED at maximum or close-to-maximum brightness is 40,000 to 60,000 hours, or roughly 4.5 to 6.8 years.

How much was the LG C1 when it came out? ›

The 65-inch LG C1 was released in 2021 for $2500 but has more recently been available for $1800 and, at its previous lowest-ever price, $1650.

What is difference between LG OLED A1 and C1 series? ›

The LG A1 OLED and the LG C1 OLED deliver very similar picture quality but differ in the extra features available. The C1 is a better gaming TV, with four HDMI 2.1 ports, support for variable refresh rate technology (VRR), and a 120Hz refresh rate.

Do OLED screens wear out? ›

The organic material in OLED TVs (OLED stands for “Organic Light Emitting Diode”) potentially wears out over time. It is for this reason in part that Samsung decided to stop using OLED technology in its TVs in 2012 and proceeded to develop the new QLED technology.

Why does OLED burn-in? ›

Most cases of burn-in in televisions is a result of static images or on-screen elements displaying on the screen uninterrupted for many hours or days at a time – with brightness typically at peak levels. So, it is possible to create image retention in almost any display if one really tries hard enough.

How many hours will an OLED last? ›

According to that paper, an OLED lighting panel capable of producing 8,300 nits (shown as candela per square meter, or cd/m2 in the paper) was rated for 40,000 hours at 25-percent brightness (i.e., 2,075 nits), but only 10,000 hours at 100-percent brightness (i.e., 8,300 nits).

Does OLED or QLED last longer? ›

QLED comes out on top on paper, delivering a higher brightness, longer life span, lower price tags, and no risk of burn-in. OLED, on the other hand, has a better viewing angle, deeper black levels, uses less power, is killer for gaming, and might be better for your health.

Which is better 4k or QLED or OLED? ›

In terms of response time, OLED TVs are generally much faster than QLEDs. This is because OLED pixels can instantly change color and luminosity rather than wait for a backlight to shine through multiple screen layers like on a QLED TV.

Which OLED is best? ›

The 4 Best OLED 4k TVs - Winter 2023 Reviews
 • Best OLED TV. Sony A95K OLED. SEE PRICE. Amazon.com. SEE PRICE. BestBuy.com. ...
 • Best Living Room OLED TV. Samsung S95B OLED. SEE PRICE. Amazon.com. SEE PRICE. ...
 • Best Mid-Range OLED TV. LG C2 OLED. SEE PRICE. Amazon.com. SEE PRICE. ...
 • Best Budget OLED TV. LG A2 OLED. SEE PRICE. Amazon.com. SEE PRICE.
Feb 13, 2023

Is OLED burn-in an issue 2022? ›

Early OLED TVs did have trouble with this phenomenon, throwing the technology into question. But these days, nearly all of the OLED TVs on the market today are equipped with preventative measures to curb burn-in, and unless you're a very particular type of television viewer, you needn't worry about it at all.

Can OLED screen burn be fixed? ›

Image burn-in is completely irreversible once it occurs on your display screen. Most of the time, these guides explain how image retention works and how you can speed up its recovery process. We want to clear up any confusion you might have about image burn-in and image retention on LCD and OLED displays.

Are OLED TVs unreliable? ›

The professional repair technicians, who perform warranty service on all TV brands, claim OLED panels don't last as long as LCD panels. The supporting electronics are immature -- the technology is still in it's infancy. All large OLED panels are made by LG -- every OLED TV on earth has an LG panel.

How far should you sit from a 65 inch OLED TV? ›

A 65'' TV– You should sit between 5.5 and 8 feet away from the screen. A 70'' TV– You should sit between 6 and 9 feet away from the screen. A 75'' TV– You should sit between 6.5 and 9.5 feet away from the screen.

What is the pros and cons of OLED display? ›

OLED Advantages and Disadvantages
 • The plastic, organic layers of an OLED are thinner, lighter and more flexible than the crystalline layers in an LED or LCD.
 • Because the light-emitting layers of an OLED are lighter, the substrate of an OLED can be flexible instead of rigid. ...
 • OLEDs are brighter than LEDs.

Which is better LG vs Sony TV? ›

Sony vs LG

LG is the dominant OLED brand for OLEDs because they have better gaming performance and generally cost less. However, Sony's LED models are far better than LG's because they get brighter, have better uniformity, and usually have better contrast.

How serious is OLED burn-in? ›

Burn-in is possible with OLED, but not likely with normal use. Most "burn-in" is actually image retention, which goes away after a few minutes. You'll almost certainly see image retention long before it becomes permanent burn-in. Generally speaking, burn-in is something to be aware of, but not worry about.

What is the lifespan of an OLED TV vs LED? ›

Durability. LED TVs have been around for many years and have proven to be extremely reliable, typically providing many years of trouble-free service. OLED TVs haven't been around as long, but their expected lifespan is around 100,000 hours (similar to LED TVs).

What are the issues with LG OLED TV? ›

According to Forbes, OLED TVs have problems with the latest HDMI 2.1 format, paired with new graphics. Owners report that the OLEDs aren't handling the highest quality outputs properly with the new RTX 30 Series cards. This issue might be something LG refines with upcoming releases and updates to the current models.

Are OLED TVs glass or plastic? ›

While flexible OLED displays use a plastic substrate rather than glass, they require a high-performance, display-quality carrier glass to stabilize the plastic substrate through the demanding high-resolution manufacturing process, which is why Corning is interested in this flexible OLED market.

Why is OLED black better? ›

Better Picture Quality

OLED pixels can remain completely dark, emitting no light, which creates blacks on your screen that are true, deep black. While traditional displays rely on red, green and blue light to create images, OLEDs add an additional white light to create even more colors.

Which is better LG c1 or Sony A80J? ›

You can't go wrong with either, but they do have some differences. The LG offers a bit more for gamers, with two more HDMI 2.1 ports than the Sony and it has lower input lag. The Sony, however, has better out-of-the-box accuracy, although this can vary from unit to unit.

Is the LG C1 worth it over the A1? ›

Our Verdict. The LG A1 OLED and the LG C1 OLED deliver very similar picture quality but differ in the extra features available. The C1 is a better gaming TV, with four HDMI 2.1 ports, support for variable refresh rate technology (VRR), and a 120Hz refresh rate.

Which is better LG OLED or LG UHD? ›

OLED has a significantly wider and better viewing angle when compared to 4k UHD LED TVs. Unlike LEDs that still have shutter issues because of screen pixels, OLED comes with advanced pixels powered by self-illumination capabilities. Thus, OLED is a clear winner in this department.

Which is better LG C1 or a80j? ›

You can't go wrong with either, but they do have some differences. The LG offers a bit more for gamers, with two more HDMI 2.1 ports than the Sony and it has lower input lag. The Sony, however, has better out-of-the-box accuracy, although this can vary from unit to unit.

What is the difference between C1 and CX LG OLED? ›

The LG C1 OLED replaces the LG CX OLED, and overall they're very similar TVs. The biggest differences are that the C1 comes in a larger 83 inch variant, has the newest version of webOS, and includes new 'Game Optimizer' settings, including an input lag boost that reduces input lag by a few milliseconds.

What are common problems with LG OLED TV? ›

According to Forbes, OLED TVs have problems with the latest HDMI 2.1 format, paired with new graphics. Owners report that the OLEDs aren't handling the highest quality outputs properly with the new RTX 30 Series cards. This issue might be something LG refines with upcoming releases and updates to the current models.

Does OLED burn-in ever go away? ›

OLED TVs have great picture quality; however, there are concerns about their long-term performance due to the possibility of permanent image retention, commonly referred to as burn-in. Our previous 20 hours per day burn-in test ran for a little over two years, and the OLED TV has permanent image retention.

Do all OLED TVs suffer from burn-in? ›

Early OLED TVs did have trouble with this phenomenon, throwing the technology into question. But these days, nearly all of the OLED TVs on the market today are equipped with preventative measures to curb burn-in, and unless you're a very particular type of television viewer, you needn't worry about it at all.

Will OLED burn-in ever be fixed? ›

How to fix screen burn on OLED TV. Burn-in is permanent on your television, but there are a few ways you can try to improve it. Adjust the brightness. Lowering your brightness setting to below 50 could reduce any burn-in.

Videos

1. LG C1 OLED vs LG A1 OLED TV Review (2021) – Is It Worth the Extra Money?
(RTINGS com)
2. How To Use Apple Airplay on a LG C1 OLED TV
(Juan Camacho)
3. LG 4K C1 OLED TV plus Gallery Stand - in-home review
(Erin Lawrence)
4. LG C1 vs LG CX: Which OLED is Better? New TV Comparison
(SpawnPoiint)
5. LG C1 OLED – To NAJLEPSZY TV do 5000zł? Dlaczego WARTO Go Kupić? | Recenzja
(Mateusz Krawczyk)
6. LG C2 OLED TV Review: Can LG’s newest TV beat its predecessor?
(CNET)

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Merrill Bechtelar CPA

Last Updated: 18/10/2023

Views: 5758

Rating: 5 / 5 (50 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Merrill Bechtelar CPA

Birthday: 1996-05-19

Address: Apt. 114 873 White Lodge, Libbyfurt, CA 93006

Phone: +5983010455207

Job: Legacy Representative

Hobby: Blacksmithing, Urban exploration, Sudoku, Slacklining, Creative writing, Community, Letterboxing

Introduction: My name is Merrill Bechtelar CPA, I am a clean, agreeable, glorious, magnificent, witty, enchanting, comfortable person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.